12.08.2022

Kонкурс за детска рисунка на тема „Коледа“ (снимки)

Уважаеми дами и господа,

Имам удоволствието да Ви поканя на официалното откриване на изложба с творби от конкурса за детска рисунка на тема „Коледа“: 28 ноември, понеделник, от 17.30 часа, в Художествена галерия „Жорж Папазов“.

По време на изложбата ще бъдат връчени наградите на победителите в трите възрастови групи. В приложения Протокол от заседанието на комисията, която разгледа и оцени творбите в конкурса, можете да видите имената на отличените автори в различните категории. Очакваме учениците и техните преподаватели на 28 ноември, в 17.30 часа, в ХГ „Ж. Папазов“.

По време на церемонията ще бъдат представени и 10-те отпечатани коледни картички, които ще се разпространяват с благотворителна цел. С това община Ямбол дава официален старт на Деветото издание на Коледната благотворителна кампания „Подай ръка – спаси живот“.

В досегашните 8 издания на инициативата бяха събрани близо 100 000 лева, с които бяха подпомогнати десетки ямболски деца и младежи за животоспасяващи операции или скъпо струващо медикаментозно лечение. Освен, че дарява надежда на нуждаещите се, кампанията приобщава хиляди ямболлии към една благородна кауза и е пример за активна съпричастност и солидарност в нашата общност.

Благотворителните картички се разпространяват отново на цена от 1.00 лев. С цел по-добра организация на кампанията в периода 28 ноември – 2 декември очакваме да заявите и вземете желаните от Вас количества. Отчитането на средствата става до 23 декември, петък. Картички можете да получите в сградата на община Ямбол, стая 221 или да заявите на телефони: 0895 599 655, 0895 599 630.

Приложения:

Протокол от журирането на творбите.

Визии на 10-те рисунки, които ще се разпространяват като коледни картички с благотворителна цел.

Разчитам и тази годинака вашето активно участие и подкрепа за тази чисто ямболска кампания! Нека се обединим в доброто и дарим надежда!

ГЕОРГИ СЛАВОВ,

КМЕТ НА ОБЩИНА ЯМБОЛ

 

ПРОТОКОЛ

Днес, 17.11.2016 г., в град Ямбол се проведе заседание на Комисията за оценяване на постъпилите творби в обявения конкурс за детска рисунка – коледна картичка, основна инициатива в коледната благотворителна кампания на община Ямбол „Подай ръка – спаси живот“.

За участие в конкурса постъпиха общо 720 рисунки.

Класирането на рисунките определи комисия в състав: Петър Тепсизов, художник, председател на СБХ Ямбол, Кольо Костов, художник- представител на ХГ „Жорж Папазов“ и Руслан Русев- Роко, художник-представител на ХГ „Жорж Папазов“.

КЛАСИРАНЕ

Първа възрастовата група (подготвителни групи)

Първа награда – за коледна поздравителна картичка на кмета на община Ямбол

Денислав Димитров Стоянов-ДГ „Валентина“

За картички с благотворителна цел:

Гергана Георгиева Атанасова- 6 години, група „Смехорани“, ДГ „Червената шапчица“

Вилиян Красимиров Даскалов- 6 години, ДГ „Биляна“

Александра Красимир Колева-6 години, група „Барабанче“, ДГ „Валентина“

Ивелин Иванов Иванов-6 години, група „Звездица“, ДГ „Радост“

Втора възрастовата група (от I до IV клас)

Първа награда – за коледна поздравителна картичка на кмета на община Ямбол

Джесика Гаджонова- IV клас , НУ „Св. Св. Кирил и Методий“

За картички с благотворителна цел:

Марияна Андонова Атанасова – III клас, ОУ „Любен Каравелов“

Белла Евгениева Плочева- I клас , ОДК, Школа „Седмоцвет“

Ангел Драгомиров Шаламанов- IV клас, СОУ „Св. Климент Охридски“

Йосиф Бисеров Касабов- 10 години, НЧ „Съгласие 1862″, Клуб „Млад художник”

Трета възрастовата група (от V до VIII клас)

Първа награда – за коледна поздравителна картичка на кмета на община Ямбол

Милен Иванов Йовчев- VII клас , ОУ „Николай Петрини“

За картички с благотворителна цел:

Мария Димитрова Димитрова- VIII клас, ПГ „Васил Левски“

Кристиян Ясенов Димитров- V клас, ПГ „Васил Левски“

Награди

В съответствие с Регламента на конкурса, авторите на класираните на първо място рисунки в трите възрастови групи ще получат парична награда в размер на 50 лв. Рисунките им ще бъдат отпечатани като коледни поздравителни картички на кмета на община Ямбол Георги Славов.

Десет номинирани рисунки ще бъдат отпечатани като коледни картички, които ще се разпространяват с благотворителна цел на символичната цена от 1 лев.

За рекламни материали за Националния коледарски празник – Ямбол 2016:

Стела Росенова Стоянова- V клас, СОУ „Св. Климент Охридски“

За коледна поздравителна картичка на председателя на Общински съвет Ямбол д-р Данаил Ибришимов:

Стефания Лазарова – V клас, ПМГ „Атанас Радев“

Номинирани бяха и 59 рисунки за участие в детска коледна изложба:

I Възрастова група

  1. Ангел Господинов Стойков-6 години, група „Звездица“, ДГ „Свобода“
  2. Ралица Руменова Ковачева-група „Звънче“, ДГ „Свобода“
  3. Ваня Тончева Тодорова- група „Звънче“, ДГ „Свобода“
  4. Дилян Цветанов Златев-6 години, група „Теменужка“, ДГ „Слънце“
  5. Виктория Радостинова Павлова-б години, ДГ „Щастливо детство“
  6. Александра Светославова Топузова-6 години,група „Смехорани“, ДГ „Червената шапчица“
  7. Виктория Димитрова Колева-6 години,група „Смехорани“, ДГ „Червената шапчица”
  8. Иван Диянов Мъндев-6 години, група „Лъвчета“, ДГ „Пламъче“
  9. Боряна Димитрова Рункова-6 години,ДГ „Биляна“
  10. Полина Павлова Марева-5 години, ДГ „Слънце“
  11. Александър Живков Георгиев-6 години, група „Сладурани“, ДГ „Радост“
  12. Мая Вруллу- 5 години, група „Мики Маус“, ДГ „Пламъче“
  13. Сияна Александрова Нейкова-5 години, ДГ „Биляна“
  14. Николай Георгиев Георгиев-6 години,група „Петле“, ДГ „Слънце“
  15. Султана Никова Иванова-5 години, група „Флупи“, ДГ „Пламъче“
  16. Магдалена Георгиева Малешкова-6 години, група „Звездица“, ДГ „Свобода“
  17. Валентина Димитрова Димитрова-6 години, ДГ „Пламъче“
  18. 3арина Йорданова Събева-5 години, група „Хвърчило“, ДГ „Валентина“
  19. Михаела Миткова Георгиева-5 години, ДГ „Щастливо детство“
  20. Ивет Тодорова Александрова-6 години, ДГ „Биляна“
  21. Моника Тодорова Мутафова-6 години, група „Смехорани“, ДГ „Червената шапчица“
  22. Стефан Петров Личев-6 години, НУ „Св. Св.Кирил и Методий“
  23. Александра Николова-6 години, НУ„Св. Св.Кирил и Методий“
  24. Далия Иванова Иванова-група „Бонбон“, ДГ „Биляна“
  25. Радосвета-Валерия Атанасова Минкова-6 години, ДГ „Щастливо детство“
  26. Радина Георгиева Георгиева-6 години, ДГ „Биляна“
  27. Даниел Райханов Джаферов-5 години, група „Гъбка“, ДГ „Валентина“
  28. Божана Елеонорова Георгиева-5 години, ДГ „Пролет“
  29. Георги Марианов Аргиров-6 години, група „Звездица“, ДГ „Радост“
  30. Никол Анелиева Наскова—6 години, ДГ „Пламъче“
  31. Елеонора Георгиева Чалъкова-5 години, група „Лъвчета“, ДГ „Червената шапчица“
  32.  Иван Данаилов Герджиков-5 години, група „Мики Маус“, ДГ „Пламъче“
  33. Михаела Живкова Иванова-9 години, III клас,ОУ „П.Р.Славейков“
  34. Стела Михайлова Божинова-9 години, III клас,ОУ „П.Р.Славейков“,НЧ „Зора-1945″
  35. Мануела Александрова Монева- IV клас, НУ „Св. Св. Кирил и Методий“
  36. Тияна Иванова Бринкова- IV клас, НУ „Св. Св. Кирил и Методий“
  37. Никола Бранимиров Брайков- II клас, НУ „Св. Св. Кирил и Методий“
  38. Кристина Иванова Георгиева- IV клас, НУ„Св. Св. Кирил и Методий“
  39. Велиян Людмилов Ламбов- III клас, ОУ „Любен Каравелов“
  40. Александра Андреас Майслингер- III клас, НУ „Св. Св. Кирил и Методий“
  41. Виктория Валентинова Здравчева- III клас,ОДК, Школа „Седмоцвет“
  42. Натали Руменова Иванова- IV клас, ОДК, Школа „Седмоцвет“
  43. Светлозар Пенев-1 клас, НУ „Св. Св. Кирил и Методий“
  44. Йоана Тодорова Георгиева- II клас,ОДК, Школа „Седмоцвет“
  45. Божидара Георгиева Амуджиева- III клас, ОУ „Любен Каравелов“
  46. Мадлен Даниелова Илиева-9 години- НЧ „Съгласие 1862″, Клуб „Млад художник“
  47. Божидара Богомилова- II клас, СОУ „Св. Климент Охридски“
  48. Даниела Красимирова Колева- IV клас, СОУ „Св. Климент Охридски“
  49. Калоян Христин Христов- IV клас, СОУ „Св. Климент Охридски“
  50. Пламена Красимирова Желева- IV клас, СОУ „Св. Климент Охридски“
  51. Дария Владимирова Милкова-12 години, ПГПЧЕ „Васил Карагьозов“
  52. Никол Христова Димитрова- V клас, ПМГ „Атанас Радев“
  53. Виктория Петкова Петкова- V клас, ПГ „Васил Левски“
  54. Габриел Иван Костов- V клас, СОУ„Св. Климент Охридски“
  55. Виктория Стоянова Митева- V клас, СОУ „Св. Климент Охридски“
  56. Даниела Иванова Иванова-13 години,ОУ „Димчо Дебелянов“
  57. Елица Иванова Иванова- VIII клас, ПГ „Васил Левски“
  58. Стефани Андонова- V клас, СОУ „Св. Климент Охридски“
  59. Дарина Александрова Борисова- V клас, СОУ „Св. Климент Охридски“

Комисия:

II Възрастова група

III Възрастова група

Петър Тепсизов

Кольо Костов

Руслан Русев- Роко

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com