29.11.2022

Куклен театър „Георги Митев”-Ямбол с Голямата награда за изкуство и култура „Джон Атанасов” – златен

По утвърдена традиция, на тържествена церемония в залата на Кукления театър – гр. Ямбол, бяха връчени наградите на изявени просветни и културни деятели от общината по повод 24 май – Деня на българската просвета и култура и на славянската писменост. Присъстваха читалищни, културни и просветни дейци от всички селища в общината.

В началото на празника прозвуча Химна „Върви, народе възродени”. Приветствие към присъстващите поднесе кметът на община „Тунджа“ Георги Георгиев. В словото си той сподели: „ … На двадесет и четвърти май славим великото дело на Светите братя Кирил и Методий, на техните ученици и следовници, дарили ни с писменост. Писмеността, чрез която изразяваме нашата българска идентичност и европейската си принадлежност. Писмеността ни дава памет, за това от къде идваме, кои сме и чертае посоката накъдето да вървим….“

За пореден път община „Тунджа“ доказа, че дълбоко, искрено, с благодарност и признателност се обръща към своите учители, към онези, които полагат ежедневни грижи, за да учат децата не просто само на четмо и писмо, но с отдаденост и себеотрицание да изграждат личности – можещи, знаещи, отговорни млади българи за бъдеща България.

Атанас Мерджанов връчи годишната стипендия за високи постижения в областта на образованието и науката, учредена по волята на дарителя на Сашо Ангелов Левков от село Тенево.

Еднократно финансово стимулиране  за високи постижения в областта на науката и образованието получиха Даниела Атанасова Косева от с. Кабиле, Иванина Дичева Тотева, Антонина Валентинова Димова и Вълислава Иванова Райкова от с. Тенево.

 

С Решение на Общински съвет „Тунджа“, прочетено от председателя Георги Петров Георгиев, бяха наградени:

 

  1. С КОЛЕКТИВНА НАГРАДА ЗА ИЗКУСТВО И КУЛТУРА „ДЖОН АТАНАСОВ” за постигнати високи резултати Държавен куклен театър „Георги Митев”, гр. Ямбол
  2. НАГРАДА „ЗА ГРАЖДАНСКИ ПРИНОС” за личен принос и родолюбиви начинания
  3. Атанас Иванов Атанасов- самодеец при Народно читалище „Васил Левски- 1931”, с. Победа за значителен принос в областта на културата;
  4. Неделчо Стефанов Стоянов- председател на Народно читалище „Просвета-1928”, с. Чарган за значителен принос в областта на културата и по случай 55 годишен юбилей;
  • ПОЧЕТЕН ЗНАК – ГЕРБ НА ОБЩИНА „ТУНДЖА” – ЗЛАТЕН, ЛИЦА С ПОСТИЖЕНИЯ В ОБЛАСТТА НА КУЛТУРАТА И ОБРАЗОВАНИЕТО, КАКТО СЛЕДВА:
  1. Георги Нейчев Зайков- художник /посмъртно/ за значителен принос в областта на изкуството;
  2. Йордан Николаев Колев- председател на Общински младежки съвет „Тунджа” за значителен обществен принос в областта на културата;
  3. Слав Георгиев Славов— с. Безмер, дългогодишен учител по математика, физика и музика, дългогодишен директор на училищата в с. Безмер, с. Болярско, с. Роза, с. Крумово.
  4. Минка Миланова Алексиева- старши учител в ОУ „Христо Ботев”, с. Кукорево за постигнати високи резултати в образователно- възпитателната дейност;
  5. Добринка Колева Стоянова- старши учител в ОУ „Христо Ботев”, с. Кукорево за постигнати високи резултати в образователно-възпитателната дейност;
  6. Иванка Недялкова Иванова – старши учител в ОУ „Св.св. Кирил и Методий”, с. Бояджик за постигнати високи резултати в образователно-възпитателната дейност;
  7. НАГРАЖДАВА С ПОЧЕТЕН ЗНАК – ГЕРБ НА ОБЩИНА „ТУНДЖА” – СРЕБЪРЕН, ЛИЦА С ПОСТИЖЕНИЯ В ОБЛАСТТА НА КУЛУТУРАТА И ОБРАЗОВАНИЕТО, КАКТО СЛЕДВА:
  8. Христо Тодоров Димитров ръководител на кукерска група при Народно читалище „Светлина- 1929” с. Калчево за значителен принос в областта на културата и опазване на традициите;
  9. Марийка Господинова Дженкова- старши учител в ДГ „Щурче”, с. Кукорево за значителен принос в образователно-възпитателната дейност;
  10. Иванка Стоянова Петрова- старши учител в ДГ „Изворче”, с. Кабиле за значителен принос в образователно-възпитателната дейност;
  11. Минка Трифонова Илиева- старши учител в ДГ „Дечка Сюлемезова”, с. Веселиново за значителен принос в образователно- възпитателната дейност;
  12. Анка Димитрова Петрова- старши учител в ДГ „Дечка Сюлемезова”, с. Веселиново за значителен принос в образователно- възпитателната дейност;
  13. Ирина Атанасова Тенева- старши учител в ДГ „Дечка Сюлемезова”, с. Веселиново за значителен принос в образователно- възпитателната дейност;
  14. Катя Василева Атанасова- старши учител в СУ „Св. Паисий

Хилендарски”, с.       Скалица            за       значителен         принос   в образователно-възпитателната дейност и по случай 60 годишен юбилей;

  1. Иванка Петрова Михова- старши учител в СУ „Св. Паисий Хилендарски”, с.      Скалица                  за               значителен       принос       в образователно-възпитателната дейност и по случай 60 годишен юбилей;
  2. Лалка Танева Иванова- старши учител в СУ „Св. Паисий

Хилендарски”,           с.   Скалица       за      значителен         принос   в образователно-възпитателната дейност;

  1. Владимира Върбанова Пчеларова- старши учител в СУ „Св. Паисий Хилендарски”, с. Скалица за значителен принос в образователно- възпитателната дейност;
  2. Иван Георгиев Иванов- старши учител по физическо и спорт в ОУ „Св.св. Кирил и Методий”, с. Бояджик за постигнати високи резултати в образователно-възпитателната дейност;
  3. Андон Стоянов Андонов- участник в кукерската група при Народно читалище „Просвета-1928”, с. Чарган за значителен принос в областта на културата и опазване на традициите;
  4. Димитър Динков Бошнаков- самодеец при Народно читалище „Просвета-1928”, с. Чарган за значителен принос в областта на културата и опазване на традициите;

Мария Атанасова Косева- читалищен секретар на Народно читалище „Напредък- 1930”, с. Кабиле за значителен принос в областта на културата и опазване на традициите;

 

 

Със Заповед на кмета на община „Тунджа“, отличия получиха:

 

  1. С Грамота на община „Тунджа“ и Протоколен паметен знак „30 години Община „Тунджа”, както следва:

 

  1. Радостина Николаева Узунова – учител в ОУ „Св. Паисий Хилендарски”, с. Роза;
  2. Гергина Георгиева Минчева – учител и председател на Училищно настоятелство „Прогрес” при ОУ „Св. Паисий Хилендарски”, с. Роза;
  3. Павлина Йорданова Димитрова – учител в ДГ „Кольо Тенев”, с. Тенево;
  4. Таня Андонова Хаджидимитрова – творец и културен деец;
  5. Петър Георгиев Димитров – директор на ФА „Тунджа”;
  6. Група за изворен фолклор „Пиргулянска китка” при НЧ „Развитие- 1905”, с. Генерал Тошево;
  7. НЧ „Йордан Андонов 1927”, с. Веселиново;
  8. Танцов ансамбъл „Веселие” при НЧ „Йордан Андонов 1927”, с. Веселиново
  9. Петър Георгиев Петров – основен дарител на храм „Св. Успение Богородично”, с. Козарево

 

ІІ. За принос в област „Образование” с Грамота на община „Тунджа“, както следва:

 

  1. Ивалина Любенова Иванова – учител в СУ „Св. Паисий Хилендарски”, с. Скалица;
  2. Пенка Иванова Гочева – учител в ДГ „Щурче”, с. Кукорево;
  3. Пенка Георгиева Стоева – учител в ОУ „Христо Ботев”, с. Ботево;
  4. Митка Стоянова Чапкънова – учител в ОУ „Св. Св. Кирил и Методий”, с. Дражево;
  5. Светлана Христова Ангелова – учител в ОУ „Св. Св. Кирил и Методий”, с. Дражево;
  6. Маринка Георгиева Господинова – учител в ДГ „Кольо Тенев”, с. Тенево;
  7. Димка Желязкова Цончева – учител в ДГ „Кольо Тенев”, с. Тенево;
  8. Елка Йорданова Енчева – учител в ДГ „Кольо Тенев”, с. Тенево;
  9. Петя Иванова Иванова – учител в ДГ „Кольо Тенев”, с. Тенево;
  10. Тинка Ламбова Динева – помощник-възпитател в ДГ „Кольо Тенев”, с. Тенево;

 

ІІІ. За принос в област „Култура” с Грамота на община „Тунджа“, както следва:

 

  1. Янка Радева Великова – самодейка при група за автентичен фолклор, с. Ботево;
  2. Гена Баева Танева – самодейка при група за автентичен фолклор, с. Ботево;
  3. Златка Минчева Стоянова – самодейка към група за автентичен фолклор при НЧ „Просвета 1928”, с. Чарган;
  4. Стоянка Ангелова Христова – самодейка и ръководител на певческа група „Славей”, с. Чарган;
  5. Марин Георгиев Маринов – участник в кукерска и коледарска група при НЧ „Просвета 1928”, с. Чарган;
  6. Недялка Тонева Кръстева – самодейка при НЧ „Просвета 1920”, с. Маломир;
  7. Диньо Маринов Люцканов – активен общественик и дарител, с. Роза;
  8. Стоянка Куманова Пеева – дарител и член на Читалищното настоятелство на НЧ „Светлина 1929”, с. Роза;
  9. Фолклорна певческа група при НЧ „Джон Атанасов 1928”, с. Бояджик;
  10. Пенсионерски клуб „Надежда”, с. Бояджик;
  11. Денка Иванова Петрова – ръководител на фолклорна певческа група при НЧ „ Н. Й. Вапцаров 1929”, с. Каравелово;
  12. Донка Димитрова Георгиева – самодейка при НЧ „ Н. Й. Вапцаров 1929”, с. Каравелово;
  13. Диана Александрова Динева – самодейка при НЧ „Просвета 1920”, с. Маломир;
  14. Вангелина Атанасова Бумбалова – самодейка при НЧ „Просвета 1920”, с. Маломир;
  15. Каля Димитрова Терзиева – самодейка при НЧ „Просвета 1920”, с. Маломир;
  16. Момчил Станчев Станев – самодеец и участник в кукерска група при НЧ „Просвета 1920”, с. Маломир;
  17. Атанас Насков Иванов – самодеец и участник в кукерска група при НЧ „Просвета 1920”, с. Маломир;
  18. Томас Красимиров Шидеров – самодеец и участник в кукерска група при НЧ „Просвета 1920”, с. Маломир;
  19. Йордан Георгиев Йорданов – самодеец и участник в кукерска група при НЧ „Просвета 1920”, с. Маломир;
  20. Жеко Йорданов Моллов – самодеец и участник в кукерска група при НЧ „Просвета 1920”, с. Маломир;
  21. Динко Иванов Андонов – ръководител на кукерска, коледарска и група за патриотични песни при НЧ „Отец Паисий 1926”, с. Завой;
  22. Тодорка Димитрова Вълкова – самодейка при НЧ „Отец Паисий 1926”, с. Завой;
  23. Милица Георгиева Динева – участник в ансамбъл „Кабиле” при НЧ „Напредък 1930”, с. Кабиле;
  24. Светослав Димитров Митев – участник в кукерска група при НЧ „Напредък 1930”, с. Кабиле;
  25. Божана Христова Данчева – секретар на НЧ „Йордан Андонов 1927”, с. Веселиново;
  26. Желязка Иванова Драгиева – самодейка при НЧ „Йордан Андонов 1927”, с. Веселиново;
  27. Герга Иванова Йорданова – самодейка при НЧ „Йордан Андонов 1927”, с. Веселиново.
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com