13.12.2017

Победителите в конкурса за детска рисунка „Коледа”

Общо 736 рисунки постъпиха по обявения от община Ямбол традиционен конкурс на тема „Коледа”. Комисия от ямболските художници Петър Тепсизов, Руслан Русев – Роко и Кольо Костов журира творбите и излъчи победителите в отделните категории.

При най-малките първо място бе присъдено на Десислава Дечева от ДГ „Свобода“. В групата І – ІV клас е отличена рисунката на Денислав Стоянов от НУ „Професор Нойков“, а при най-големите (V-VІІІ клас) наградата печели Джемиле Алиева Мустафова – V клас от ОУ „Йордан Йовков“.

    Авторите на трите първи места ще получат парични награди в размер на 50 лева, а рисунките им ще бъдат отпечатани като коледни поздравителни картички на кмета на община Ямбол Георги Славов.

Рисунката на Елица Иванова Иванова – IX „а“ клас, ПГ „Васил Левски“ ще бъде използвана при изготвянето на рекламните материали за Коледарския празник – Ямбол 2017.

За коледна поздравителна картичка от името на председателя на Общински съвет Ямбол ще бъде отпечатана рисунката на Павел Павлов Корестилов от ДГ „Биляна“.

Комисията номинира и 10 рисунки, които ще бъдат отпечатани като коледни картички в благотворителната кампания на община Ямбол „Подай ръка – спаси живот”. Всяка година хиляди граждани, много институции и фирми се включват в инициативата. Събраните средства попълват фонда за подпомагане на тежко болни ямболски деца и младежи.

Тази година като коледни благотворителни картички ще бъдат разпространявани рисунките на:

I възрастова група (5-6 годишни):

Виктория Христова-6 години – клуб „Млад художник“ при НЧ  „Съгласие 1862“

Магдалена Иванова Корнакова-5 години, ДГ „Биляна“

Траяна Господинова Янкова-6 години, ДГ „Червената шапчица“

Ивон Атанасова Петрова-5 години, ДГ  „Пламъче“

II възрастова група (I-IV клас):

Симона Веселин Аврамова-III  „ г“ клас-НУ „ Св. Св. Кирил и Методий“

Маринела Пламенова Петрова- I „б“ клас, НУ „Професор Нойков“

Даяна Дианова Вълчева- I „ г“ клас-НУ „ Св. Св. Кирил и Методий“

Преслава Кънчева Давалашева-9 години, НУ „Професор Нойков“

III- възрастова група (V- VIII клас):

Даниела Красимирова Колева- V  клас, СУ „Св.Климент Охридски“

Дима Пламенова Петрова- V  „а“ клас, ОУ „Христо Смирненски“

Авторите на всички отличени творби ще бъдат наградени на специална церемония на 21 ноември, вторник от 17.30 часа в Художествена галерия „Жорж Папазов”. Рисунките на победителите, както и още 102 номинирани творби ще бъдат включени в тематичната изложба, която може да бъде видяна в ямболската галерия от 21 ноември до 9 декември.