22.07.2018

Седмичен културен календар на община Ямбол, 09 април – 15 април 2018 година

 12 април, четвъртък

Български фолклорни традиции „Шопска Фолклорна Област“ лекция и разучаване на Шопски автентични танци  

Начален час: 18:00 часа

Място: Арт клуб „Парахода“, ул. „Йордан Йовков“ № 34

Организатор: Народно читалище „Диана – 1944“

„Последна радост“ по разказите на Йордан Йовков

Моноспектакъл на Милен Димитров

Начален час: 19:00 часа

Място: Зрителна зала на община Ямбол

Организатор: Драматичен театър „Невена Коканова“ – Ямбол

Вход с билети

13 април, петък

Първи  етап  на  36-тото издание на  Национален фолклорен ученически фестивал „Родило се, преродило“ – Ямбол, 2018

Откриване изложба на рисунки, великденска украса и обредни хлябове. Награждаване на участниците.

Начален час: 10:30 часа

Място: Арт салон на Народно читалище „Зора – 1945“

Организатор: Народно читалище „Зора – 1945”

Официално откриване на фестивал „Здравей, Здраве!“– Ямбол 2018, среща дискусия и представяне на последната книга на Веселин Орешков „Накъде вървим и какво да правим?“

Начален час: 17:30 часа

Място: Художествена галерия „Жорж Папазов“ – Ямбол

 13 април – 15 април

Фестивал „Здравей, Здраве“ – Ямбол“ – 2018

Място: Младежки дом – Ямбол, Градски парк – Ямбол

Организация: Обществена фондация „Мостове над Тунджа“ – Ямбол, Община Ямбол

(приложена програма)

 15 април, неделя

Тържествено откриване на Музикални празници „Златната Диана 2018“

Солист: Светлин Русев – цигулка

Камерен оркестър „Дианополис“

Диригент: Константин Илиевски

Концертмайстор: Красимира Султанова

В програмата: Кюрчийски, П. Владигеров, Черкин, Сарасате, Бритън

Начален час: 11:30 часа

Място: зала „Съвременност“ на Културно – информационен център „Безистен“  

Организатор: Камерен оркестър „Дианополис“, Община Ямбол

Вход с билети

 През седмицата:

Изложба „Български архитектурен модернизъм“

Изложба – керамика на Енчо Ганковски

Място: Художествена галерия Жорж ПапазовЯмбол

 Изложба „Великден“ – 9 години галерия „Стойчев“

Място: Галерия „Стойчев“ – Ямбол, ул. „Кабиле“ № 14

 

ПРОГРАМА на  ФЕСТИВАЛ „ЗДРАВЕЙ, ЗДРАВЕ!“ – ЯМБОЛ,

13-15 април 2018

Младежки дом – Ямбол, Градски парк – Ямбол

***************************************************************************************************

ПЕТЪК, 13.04.2018

*****************

17:30 Официално откриване – Среща дискусия с Веселин Орешков и представяне на последната му книга

„На къде вървим и какво да правим?“

Художествена галерия „Жорж Папазов“ – Ямбол

СЪБОТА, 14.04.2018
*******************
ЛЕКЦИИ (Младежки дом – Ямбол)
***********

09:30 Жената и женската енергия днес

Водещ: Боряна Бонева – преподавател по Йога / Барселона, Испания/

10:30 Сатурн и зовът на предците

Водещ: Светлана Иванова – астролог /Варна/
11:30 Законите на рода / Изработване на геносоциограма

Водещ: Аида Марковска – трансгенерационен и холистичен терапевт /Пловдив /

12:30 – 13:30 ПОЧИВКА

13:30 Новата земя

Водещ: Д-р Румен Стоилов-лекар,пътешественик, изследовател / Пловдив /
14:30 ОИДА терапия – път към устойчиво щастие

Водещ: Андрей Ганев-психолог / София/
15:30 Китайската медицина – история и приложение

Водещи: Д-р Стилиян Илиев / София/ и Д-р Николай Димитров /Стара Загора/

16:30 Формула на духовното и физическото здраве

Водещ: Алексей Скворцов-преподавател, пътешественик, автор на книги / София/

17:30 Как да съхраним любовта?

Водещ: Таня Христова- педагог/ Варна/

 

ПРАКТИКИ (Градски парк – Ямбол и Младежки дом – Ямбол)
*************

09:00 Сутрешна Йога практика

Водещи: Георги Александров/ Ямбол/ и Мадока Ишибаши/ Япония/

10:00 Работилница за тъкане на художествен текстил

Водещ Радостина Колева, художник /Ямбол/

11:00 Пилатес за всички

Водещ Росица Запрянова, инструктор, пътешественик/Казанлък/

12:00 – 13:00 ПОЧИВКА

13:00 Работилничка за вкусни и здравословни изкушения

Водещ: Мариана Тодорова, създател на къща за здравословни храни „Домашно сладкотворчество“ /Димитровград/

14:00 Медитация „Благословия за рода“

Водещ: Аида Марковска, трансгенерационен и холистичен терапевт /Пловдив/

15:00 Гонг Медитация „Пречистване“ с Планетарни Гонгове и тибетски купи

Водещ: Анелия Борисова – Вълчева – Йога инструктор; занимания с духовни практики /Велико Търново

16:00 Йога на Смеха

Водещ Силвия Ганева, учител по Йога на Смеха /София/

17:00 Пътуване към себе си – медитация

Водещ: Д-р Румен Стоилов

18:00 „Искам и ще успея“ – FreeStyler STS тренировка (с предварително записване и запазване на борд. Наличните бордове са 6)

Водещ: Мария Александрова – Mim, FreeStyler инструктор /Ямбол/

НЕДЕЛЯ, 15.04.2018
*******************

ЛЕКЦИИ (Младежки дом – Ямбол)
**********

09:30 Как по-добре да разбира Родителя своето Дете /Тест по дата на раждане, чрез Практичната психология по Системата ИДЕАЛ/

Водещ : Емилия Петрова – преподавател по практична психология / Бургас/
10:30 Какво говори една витална капка кръв /Обследване на жива капка кръв със специален тъмно-полеви микроскоп

Водещ: Павел Самунев, радиестезист /Пловдив/
11:30 How to grow a happy baby – Как да отгледаме щастливо бебе?

Водещ: Зане  Вейнберга – психолог/ Рига, Латвия/
12:30 – 13:30 ПОЧИВКА

13:30 Ритъмът във Валдорфската педагогика

Водещ: Елена Митева-педагог, преподавател по английски /Троян/
14:30 Медитативните упражнения на Фалун Дафа

Водещ: Диян Данаилов – предприемач и практикуващ /Варна/

15:30 Енергията на Билките и билколечението

Водещ: Радостин Бояджиев -потомствен билкар / Ямбол/
16:30 Българското хоро – извор на радост, здраве и сила

Водещ: Галина Ангелова – педагог, хореограф/ Пловдив/
17:30 Какво да помним и да правим, за да усещаме истинските неща от живота

Финална среща – дискусия с Веселин Орешков – мъдрец, лечител, учител, агроном, интродуктор /Троян/

ПРАКТИКИ (Градски парк – Ямбол и Младежки дом – Ямбол)
************

09:00 Сутрешна Йога

Водещ: Райчо Слънчевъ, Йога /Смолян/

10:00 Combo Fit тренировка

Водещ: Христина Атанасова – Желева, Fitball инструктор /Ямбол/

11:00 Пайда Ладжин 

Водещ:  Антоанета Кафеджиева, терапевт, пътешественик /София/

12:00 – 13:00 ПОЧИВКА

13:00 Методи за съвременно бебеносене

Водещ: Кристина Стефанова, сертифициран консултант /Стара Загора/

14:00 Табата Фитнес тренировка

Водещ: Любо Ценов, TABATA, Kangoo Jumps инструктор /Ямбол/

15:00 Strong by Zumba тренировка

Водещ: Кейт, треньор, Strong by Zumba инструктор /Ямбол/

16:00 Фалун Дафа – метод за култивиране на съзнанието и тялото

Водещ: Диян Данаилов, собственик на малък бизнес /Варна/

17:00 Zumba за деца „Zumba Kids & Kids Jr.“

Водещ: Кейт, треньор, Zumba Kids & Kids Jr. инструктор /Ямбол/

17:30 Йога на смеха за деца и възрастни

Водещ: Таня Бозукова, водещ Йога на смеха практики, психолог /Ямбол/

18:00 Zumba fitness тренировка

Водещ: Кейт, треньор, Zumba fitness инструктор /Ямбол/

**************************************************************

Всички ЛЕКЦИИ ще се проведат в голямата зала на Младежки дом Ямбол.

ПРАКТИКИТЕ при хубаво време ще бъдат на открито в зоните на парка – пикник зона, малък розариум, бивш „Ален мак“.

Повече информация  – на таблото в Младежки дом, в дните на Фестивала.

Повече информация за лекциите и практиките и техните водещи – посетете нашата Facebook страница: www.facebook.com/ZdraveiZdraveYambol и разгледайте специално създадените събития за всички дейности по време на Фестивала.

 

Очакваме ви!

Светли великденски празници!