09.12.2022

Рисунките на три момичета в конкурса „Коледа“ на Община Ямбол получиха най-много харесвания във Фейсбук

Гласуването във Фейсбук за най-харесвана рисунка от конкурса „Коледа“, част от благотворителната кампания на Община Ямбол „Подай ръка – спаси живот“, приключи. Всички детски творби –над 600 на брой, бяха публикувани в три албума на официалната страница на Общината в социалната мрежа.

Тази година в кампанията „Подай ръка-спаси живот“ бяха предвидени три специални награди за най-харесвана във Фейсбук рисунка.

С най-много харесвания са рисунките на три момичета: Зара Аврамова на 6 години от ДГ „Червената шапчица“, Доника Тодорова на 5 години от ДГ „Валентина“ и Невена Колева от пети клас в ОУ „Николай Петрини“.

Децата ще получат специални награди, осигурени от кмета на Община Ямбол Валентин Ревански.

Трите момичета ще получат отличията си в Културно-информационен център „Безистен“ поради обективната невъзможност за организиране на празнична церемония във връзка с обявената извънредна епидемична обстановка в страната.

Авторите на рисунките, чиито творби бяха определени за отпечатване, както и тези, отличени от комисията с грамоти, имат възможност да ги получат в Културно-информационен център „Безистен“ – Ямбол до 18 декември, събота, включително.

Рисунките, отпечатани на картички  в благотворителната кампания „Подай ръка – спаси живот“, са на следните автори:

  1. Павел Лазаров – 6-годишен от ДГ „Валентина“;
  2. Румена Рункова – 5-годишна от ДГ „Биляна“;
  3. Зара Аврамова – 6-годишна от ДГ „Червена шапчица“;
  4. Виолета Стоева – 6-годишна от Общински детски комплекс;
  5. Калина Георгиева – IV клас от НУ „Проф. Нойков“;
  6. Мила Гаванозова – I клас от НУ „Св. Св. Кирил и Методий“;
  7. Никол Георгиева – I клас от ОУ „Любен Каравелов“;
  8. Светлозар Пенев – VI клас от ПМГ „Атанас Радев“;
  9. Зорница Костадинова – VI клас от ОУ „Николай Петрини“;

10 .Михаела Колева – VII клас от СУ „Св. Климент Охридски“.

Младите художници, отличени с грамоти, са разпределени в три възрастови групи.

В първа възрастова група (подготвителни групи) са:

  1. Ива Щерева – 6 г., ДГ „Червена шапчица“;
  2. Ирина Желева – 6 г., ДГ „Радост“;
  3. Владимир Найденов“ – 6 г., ДГ „Пламъче“;
  4. Росица Николова – 6 г., ДГ „Щастливо детство“;
  5. Диляна Василева – 6 г., ДГ „Пролет“;
  6. Йоанна Войнова – 6 г., ДГ „Валентина“;
  7. Микаела Минчева – 5 г., ДГ „Биляна“;
  8. Доника Тодорова – 5 г., ДГ „Валентина“;
  9. Виктор Вълков – 6 г., ДГ „Биляна“;
  10. Василена Проданова – 6 г., ДГ „Червена шапчица“;
  11. Евгения Иванова – 6 г., ДГ „Свобода“;
  12. Мартин Митев – 5 г., ДГ „Биляна“;
  13. Виктория Димитрова – 6 г., ДГ „Биляна“;
  14. Виктор Димов – 6 г., ДГ „Червена шапчица“;
  15. Александра Динева – 6 г., ДГ „Червена шапчица“;
  16. Михаил Митрев – 6 г., ДГ „Слънце“;
  17. Мария Костова – 5 г., ДГ „Биляна“ ;
  18. Георги Мартинов – 6 г., ДГ „Слънце“ ;
  19. Антония Карастайкова – 6 г., Общински детски комплекс.

Във втора възрастова група (от І до ІV клас) художниците са:

  1. Кристина Иванова – IV кл., СУ „Св. Климент Охридски“;
  2. Виктория Георгиева – III кл., НУ „Проф. Нойков“;
  3. Александър Петров – III кл., ОУ „Николай Петрини“;
  4. Добромир Атанасов – IV кл., НУ „Св. Св. Кирил и Методий“;
  5. Валерия Желева – II кл., ОУ „П. Р. Славейков“;
  6. Рая Хаджидимитрова – I кл., ОУ „П. Р. Славейков“;
  7. Тимотей Манолов – II кл., НУ „Св. Св. Кирил и Методий“;
  8. Полина Динева – II кл., ОУ „Любен Каравелов“;
  9. Георги Ташев – II кл., ОУ „П. Р. Славейков“;
  10. Мария Георгиева – IV кл., Общински детски комплекс;
  11. Анна Кирова – 7 г., Школа „Слънце“;
  12. Диляра Нефизова – III кл., СУ „Св. Климент Охридски“.

В трета възрастова група (от V до VІІІ клас) са:

  1. Стилияна Илиева – VI кл., ОУ „Любен Каравелов“;
  2. Мариян Стефанов – V кл., ОУ „Любен Каравелов“;
  3. Памела Ленчева – VI кл., ОУ „Любен Каравелов“;
  4. Калоян Костадинов – V кл., ПМГ „Атанас Радев“;
  5. Йоана Стойчева – VI кл., ОУ „Любен Каравелов“;
  6. Виктория Георгиева – VII кл., СУ „Св. Климент Охридски“;
  7. Магдалена Цветкова – V кл., СУ „Св. Климент Охридски“;
  8. Дияна Вълчева – V кл., ПМГ „Атанас Радев“;
  9. Митко Маринов – VIII кл., ПГПСТТ „Н. Й. Вапцаров“;
  10. Валентина Кафеджиева – VIII кл., ГСАГД „Кольо Фичето“;
  11. Мария Динева – V кл., ОУ „П. Р. Славейков“;
  12. Райна Иванова – VI кл., ОУ „Любен Каравелов“;
  13. Невена Колева – V кл., ОУ „Николай Петрини“;
  14. Кристина Манова – VII кл., ОУ „Николай Петрини“.
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com