06.10.2022

Седмичен културен календар на община Ямбол, 11 – 17 юли 2022 година

11 юли, понеделник

Ателие „Забавен английски за деца“

Ръководител: Нина Янкова

I група – от 10:00 ч., II група – от 11:00 ч.

Място: читалня на Детски отдел

Организатор: Регионална библиотека „Г. С. Раковски“ – Ямбол

Танци с Клуб за народни танци „Радика“

I група, начинаещи-деца: от 17:30 ч. до 18:30 ч.

II група, напреднали-деца: от 18:30 ч. до 19:30 ч.

Ръководител: Димитър Димитров

Организатор: Народно читалище „Умение – 2003“

Разучаване на фолклорни хора и латинотанци

Начален час: 17.30

Място: Народно читалище „Диана-1944“

Организатор: Народно читалище „Диана-1944“

Уроци в Лятна школа по английски език

Ръководител: Румяна Халачева

Време на провеждане: от 18:30 ч. до 19:30 ч.

Възрастова група: 5-12 години

Организатор: Народно читалище „Умение – 2003“

Детски занимания с аниматори

Начален час: 19:30

Място: Детски кът пред бившия магазин „Югоагент”

Организатор: Народно читалище „Диана – 1944“

12 юли, вторник

Дейности в Арт ателието и в поредицата „Рисувам приказка“

Време на провеждане: от 09:30 ч. до  11:30 ч.

Място: Народно читалище „Зора – 1945“

Организатор:  Народно читалище „Зора – 1945“

„Интересни факти за българските владетели“

Ръководител: Тодорка Димитрова

I група от 10:00 ч., II група от 11:00 ч.

Място: читалня на Детски отдел

Организатор: Регионална библиотека „Г. С. Раковски“

Занимания по изобразително изкуство в Лятна школа по рисуване

Време на провеждане: от 17:00 ч. до 19:00 ч.

Възрастова група: 5-14 години

Ръководител: Мария Колева

Организатор: Народно читалище „Умение – 2003“

Танци с Клуб за народни танци “Радика“

III група, възрастни –  от 18:00 ч. до 19:00 ч.

Ръководител: Димитър Димитров

Организатор: Народно читалище „Умение – 2003“

Танци с Клуб за български народни танци „Ямболи”

Час: от  18:00  до  20:00

Място: Народно читалище „Зора – 1945“

Организатор: Народно читалище „Зора – 1945“

13 юли, сряда

Ателие „Какво представлява 3D принтирането“

Ръководител: Нина Янкова

I група от 10:00 ч., II група от 11:00 ч.

Място: Компютърна зала

Организатор: Регионална библиотека „Г. С. Раковски“

Танци с Клуб за народни танци “Радика“

I група, начинаещи-деца: от 17:30 ч. до 18:30 ч.

II група, напреднали-деца: от 18:30 ч. до 19:30 ч.

Ръководител: Димитър Димитров

Организатор: Народно читалище „Умение – 2003“

Уроци в Лятна школа по английски език

Ръководител: Румяна Халачева

Време на провеждане: от 18:30 ч. до 19:30 ч.

Възрастова група: 5-12 години

Организатор: Народно читалище „Умение – 2003“

Детски занимания с аниматори

Начален час: 19:30

Място: детски кът пред бивш магазин „Югоагент”

Организатор: Народно читалище „Диана – 1944”

14 юли, четвъртък

Ателие „Искри от извора – Български митични създания“

I група от 10:00 ч., II група от 11:00 ч.

Място: читалня на Детски отдел

Организатор: Регионална библиотека „Г. С. Раковски“

Дейности в Арт ателието и в поредицата „Рисувам приказка“

Време на провеждане: 09:30 ч.  до  11:30 ч.

Място: Народно читалище „Зора – 1945“

Организатор:  Народно читалище „Зора – 1945“

Танци с Клуб за български народни танци „Ямболи”

Време на провеждане: от  18:00 ч.  до  20:00 ч.

Място: Народно читалище „Зора – 1945“

Организатор: Народно читалище „Зора – 1945“

Занимания по изобразително изкуство в Лятна школа по рисуване

Време на провеждане: от 17:00 ч. до 19:00 ч.

Възрастова група: 5-14 години

Ръководител: Мария Колева

Организатор: Народно читалище „Умение – 2003“

Танци с Клуб за народни танци “Радика“

III група, възрастни –  от 18:00 ч. до 19:00 ч.

Ръководител: Димитър Димитров

Организатор: Народно читалище „Умение – 2003“

15 юли, петък

„Отражения“ – концерт с Орлин Горанов и оркестър на Музикален драматичен театър „К. Кисимов“ Велико Търново

Диригент: Георги Патриков

Солисти: Теодора Петрова, Марияна Калушкова, Гергана Стоянова

В програмата произведения от: Л. Бърнстейн, А. Л. Уебър, В. Казасян, Кр. Гюлмезов, Н. Арабаджиев, М. Аладжем, М. Нейкова и др.

Начален час: 20:30

Място: Лятно кино

Вход: с билети

През седмицата:

Летни дейности в Народно читалище „Пробуда – 1909“

„Лятна читалня“

„Тихи игри“ – игра на шахмат и карти

Детски конкурс за рисунка „Аз обичам лятото“

Творческа работилница – изработка на цветя и декорация с тишу хартия

Начален час: 10:00

Място: библиотека на Народно читалище „Пробуда – 1909“

Организатор: Народно читалище „Пробуда – 1909“

Интензивна гимнастика и подвижни игри с Наталия Хаджикостова

/ от понеделник до петък /

Време на провеждане: от 10:00 ч. до 12:00 ч.

Място: сградата на Общински детски комплекс – Ямбол

Арт ателие за изработване на бижута и сувенири

/ от понеделник до петък /

Време на провеждане: от 10:30 ч. до 12:00 ч.

Възрастова група: 6-16 години

Ръководител: Рада  Даверова

Организатор: Народно читалище „Умение – 2003“

„В света на книгата“/ четене, обсъждане на препоръчителна художествена литература, изготвяне на читателски дневник /

/ от понеделник до петък /

Време на провеждане: от 15:00 ч. до 16:00 ч.

Възрастова група: 7-14 години

Ръководители: Мариана Ангелова, Стефка Анастасова

Организатор: Народно читалище „Умение – 2003“

„Светлината“ – 17 традиционна изложба на художници от Ямбол и региона

Специален гост – Петър Дичев, скулптор и керамик

Място: Зала „Съвременност“ на Културно-информационен център „Безистен“

Организатори: Община Ямбол и Художествена галерия „Жорж Папазов

Вход: свободен

„Градът на Диана през XIX и XX век“ – фотоизложба

Място: пред сградата на Народно читалище „Диана – 1944“ – Ямбол

Организатор: Народно читалище „Диана – 1944“ – Ямбол

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com