25.06.2018

Награди на изявени просветни и културни деятели от община Тунджа по повод 24 май

На 22 май 2018 година, по утвърдена традиция, на тържествена церемония в залата на Кукления театър – гр. Ямбол, бяха връчени наградите на изявени просветни и културни деятели от общината по повод 24 май – Деня на българската просвета и култура и на славянската писменост. Присъстваха читалищни, културни и просветни дейци от всички селища в общината.

В началото на празника прозвуча Химна „Върви, народе възродени”. Приветствие към присъстващите поднесе кметът на община „Тунджа“ Георги Георгиев.

За пореден път община „Тунджа“ доказа, че дълбоко, искрено, с благодарност и признателност се обръща към своите учители, към онези, които полагат ежедневни грижи, за да учат децата и с отдаденост и себеотрицание да изграждат личности – можещи и знаещи.

Атанас Мерджанов връчи годишната стипендия за високи постижения в областта на образованието и науката, учредена по волята на дарителя на Иван Любчев Люцканов от село Роза. Той е пълен отличник и възнамерява да кандидатства Английска филология в Пловдивския университет.

 

С Решение на Общински съвет „Тунджа“, прочетено от председателя Георги Петров Георгиев, бяха наградени:

  1. НАГРАДА „ЗА ГРАЖДАНСКИ ПРИНОС” – за личен принос и родолюбиви начинания:
  2. Генчо Гунев Каназирев – управител на „КАН УЧТЕХСПОРТ“, с. Кукорево за изключителен принос при провеждане на празнични и културни мероприятия на кметство, читалище, училище, църква, и неговата 65 годишнина.
  3. Тинка Господинова Иванова — директор на училището в село Ботево от 2005 г., за принос в реализираните граждански инициативи в с. Ботево и общината.
  4. II. С ПОЧЕТЕН ЗНАК – ГЕРБ НА ОБЩИНА ,,ТУНДЖА“ – ЗЛАТЕН, ИЗЯВЕНИ ЛИЦА В ОБЛАСТТА НА КУЛТУРАТА, ИЗКУСТВОТО И ОБРАЗОВАНИЕТО:
  5. Димитър Александров Бъчваров- архитект;
  6. Народно читалище „Христо Ботев-1928“, с. Ботево;
  7. Народно читалище „Светлина-1928“, с. Скалица;
  8. Щилияна Вълчева Желева- секретар-библиотекар при НЧ „Христо Ботев-1929“, с. Окоп;
  9. Народно читалище „Виделина-1928“, с. Кукорево;
  10. Народно читалище „Петко Рачов Славейков-1928, с. Гълъбинци;
  11. Дора Гроздева Дякова – секретар на Народно читалище „Зора – 1928“ – с. Ханово.

III. С ПОЧЕТЕН ЗНАК – ГЕРБ НА ОБЩИНА „ТУНДЖА“ – СРЕБЪРЕН, ИЗЯВЕНИ ЛИЦА В ОБЛАСТТА НА КУЛТУРАТА И ОБРАЗОВАНИЕТО:

  1. Светозар Янков Шопов- самодеец при НЧ „Н.Й.Вапцаров-1926“, с. Генерал Инзово;
  2. Пенка Иванова Гочева — учител в група „Усмивка“ с. Окоп;
  3. Павлина Йорданова Димитрова – учител в подготвителна група „Мики Маус“, с. Тенево, към ДГ „К. Тенев“, с. Тенево;
  4. Милена Василева Паскова – директор на ДГ „Изворче“, с. Кабиле;
  5. Костадин Маринов Костов – общественик от с. Скалица, дългогодишен председател на НЧ „Светлина – 1928“ с. Скалица.

 

Със Заповед на кмета на община „Тунджа“, отличия получиха:

 

І. С Грамота на Община „Тунджа“ и протоколен паметен знак, както следва:

 

  1. Петя Михайлова Динева – учител в СУ „Св. Паисий Хилендарски“,

с. Скалица;

  1. Галина Цветкова Михайлова – учител в СУ „Св. Паисий Хилендарски“,

с. Скалица;

  1. Мария Недева Вангелова – учител в СУ „Св. Паисий Хилендарски“,

с. Скалица;

  1. Инж. Татяна Тодорова Жекова – учител в СУ „Св. Паисий Хилендарски“,

с. Скалица;

  1. Диана Николова Панайотова – учител в ОУ „Васил Левски“, с. Тенево;
  2. Величка Йорданова Александрова – учител в ОУ „Васил Левски“, с. Тенево;
  3. Христо Тотев Христов – учител в ОУ „Васил Левски“, с. Тенево;
  4. Кукерска група, с. Чарган;
  5. Народно читалище „Паисий Хилендарски-1928“, с. Миладиновци;
  6. Иво Савчев Пашов – художествен ръководител на танцови състави при НЧ „Джон Атанасов – 1928“, с. Бояджик;
  7. Куман Христов Куманов – музикант от село Коневец;
  8. Росица Георгиева Кралева – читалищен секретар на НЧ „Светлина – 1928“,

с. Безмер.

 

ІІ. За принос в област „Образование” с Грамота на община „Тунджа“, както следва:

 

  1. Валентина Георгиева Динева – учител в ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“,

с. Дражево;

  1. Валентина Пеева Сарайдарова – учител в ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“,

с. Дражево;

  1. Татяна Димитрова Неделчева – учител в ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“,

с. Дражево;

  1. Радослава Иванова Стоянова – учител в ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“,

с. Бояджик;

  1. Диана Димитрова Паскалева – учител в НУ „Васил Левски“, с. Завой;
  2. Виолета Добрева Добрева – учител в НУ „Васил Левски“, с. Завой;
  3. Снежана Стоянова Костова – учител в НУ „Васил Левски“, с. Завой;
  4. Милена Георгиева Георгиева – учител в ДГ „Кольо Тенев“, с. Тенево;
  5. Радина Стойчева Чанева – учител в ДГ „Кольо Тенев“, с. Тенево;
  6. Ирина Иванова Тотева – помощник-възпитател в ДГ „Кольо Тенев“,

с. Тенево;

  1. Добринка Славова Панева –учител в ДГ „Щурче“, с. Кукорево;
  2. Стоянка Вълева Чирпанлиева – учител в ДГ „Изворче“, с. Кабиле;
  3. Диана Николова Гечева – учител в ДГ „Изворче“, с. Кабиле;
  4. Светослава Василева Михова – учител в ДГ „Изворче“, с. Кабиле;
  5. Юлия Пенчева Кирова – учител в ДГ „Изворче“, с. Кабиле;
  6. Паулина Павлова Чорбаджийска – учител в ДГ „Изворче“, с. Кабиле;
  7. Нели Костова Стоянова – учител в ДГ „Изворче“, с. Кабиле;
  8. Мария Петрова Георгиева – учител в ДГ „Изворче“, с. Кабиле;

 

ІІІ. За принос в област „Култура” с Грамота на община „Тунджа“, както следва:

 

 

  1. Минка Димова Тачева – самодеец при НЧ „Просвета – 1928“, с. Чарган;
  2. Калудка Христова Христова – самодеец при НЧ „Просвета – 1928“, с. Чарган;
  3. Иван Панайотов Иванов – самодеец при НЧ „Просвета – 1928“, с. Чарган;
  4. Динка Иванова Илкова – културен деец и поетеса от село Победа;
  5. Петра Вълева Проданова – културен деец от село Дряново;
  6. Антон Владов Донев – дългогодишен учител и председател на читалищно настоятелство при НЧ „Христо Ботев – 1929“, с. Сламино;
  7. Илия Тенев Кованджиев – читалищен деятел при НЧ „Прогрес – 1936“,

с. Дражево;

  1. Събка Куртева Колева – читалищен деятел при НЧ „Прогрес – 1936“,

с. Дражево;

  1. Атанаска Паскова Стоянова – читалищен деятел при НЧ „Прогрес – 1936“,

с. Дражево;

  1. Радка Георгиева Маринова – самодеец при НЧ „Просвета – 1920“,

с. Маломир;

  1. Радка Желязкова Косева – самодеец при НЧ „Просвета – 1920“, с. Маломир;
  2. Иван Вълчев Иванов – самодеец при НЧ „Просвета – 1920“, с. Маломир;
  3. Йовелина Иванова Иванова – самодеец при НЧ „Просвета – 1920“,

с. Маломир;

  1. Цветомира Колева Колева – самодеец при НЧ „Просвета – 1920“,

с. Маломир;

  1. Денис Колев Колев – самодеец при НЧ „Просвета – 1920“, с. Маломир и участник в кукерска група „Карапча“;
  2. Йоан Иванов Иванов – самодеец при НЧ „Просвета – 1920“, с. Маломир и участник в кукерска група „Карапча“;
  3. Валентин Атанасов Атанасов – самодеец при НЧ „Просвета – 1920“,

с. Маломир и участник в кукерска група „Карапча“;

  1. Маноела Иванова Иванова – самодеец при НЧ „Просвета – 1920“,

с. Маломир и участник в кукерска група „Карапча“;

  1. Валентин Стоянов Велев – самодеец при НЧ „Светлина – 1929“, с. Калчево и участник в кукерска група;
  2. Ивет Динкова Динева – самодеец при НЧ „Просвета – 1910“, с. Тенево;
  3. Димка Иванова Пеева – самодеец при НЧ „Развитие – 1905“, с. Генерал Тошево;
  4. Дора Иванова Колева – самодеец при НЧ „Развитие – 1905“, с. Генерал Тошево;
  5. Галина Вълова Ганева – читалищен секретар при НЧ „Отец Паисий – 1926“, с. Завой;
  6. Фолклорна певческа група при НЧ „Джон Атанасов – 1928“, с. Бояджик;
  7. Фолклорна певческа група при НЧ „Пробуда – 1930“, с. Болярско;
  8. Георги Великов Желязков – самодеец при НЧ „Д-р П. Берон – 1941“,

с. Коневец;

  1. Ганка Димитрова Чемширова – дългогодишен читалищен секретар на НЧ „Зора – 1928“, с. Межда;
  2. Янка Йорданова Балева – самодеец при НЧ „Зора – 1928“, с. Межда;
  3. Стоилка Матеева Карагьозова – самодеец при НЧ „Зора – 1928“, с. Межда;
  4. Фолклорна певческа група при НЧ „Васил Левски – 1931“, с. Победа;
  5. Фолклорна певческа група при ПК „Дълголетие“, с. Роза;
  6. Танцав състав „Усмивка“ при НЧ „Светлина – 1929“, с. Роза;
  7. Кольо Стоянов Колев – председател на читалищното настоятелство при НЧ „П.Р. Славейков – 1928“, с. Гълъбинци;
  8. Петранка Митева Колева – председател на читалищното настоятелство при НЧ „Виделина – 1928“, с. Кукорево;
  9. Веселина Иванова Димитрова – читалищен секретар при НЧ „Виделина – 1928“, с. Кукорево;
  10. Стоянка Пенева Тодорова – самодеец и ръководител на група за автентичен фолкор при НЧ „Виделина – 1928“, с. Кукорево;
  11. Добрина Кунева Жекова – самодеец при НЧ „Виделина – 1928“, с. Кукорево;
  12. Марийка Кирчева Георгиева – самодеец при НЧ „Мисъл – 1931“, с. Овчи кладенец;
  13. Гена Бинева Иванова – самодеец при НЧ „Мисъл – 1931“, с. Овчи кладенец;
  14. Радка Цвяткова Белева – самодеец при НЧ „Христо Ботев – 1928“, с. Ботево;
  15. Еленка Йорданова Недева – самодеец при НЧ „Христо Ботев – 1928“,

с. Ботево;

  1. Дочка Димитрова Георгиева – самодеец при НЧ „Христо Ботев – 1928“,

с. Ботево;

  1. Ганчо Иванов Филипов – самодеец при НЧ „Зора – 1930“, с. Челник и участник в маскарадна група „Кукери“;
  2. Мирослав Росенов Димитров – самодеец при НЧ „Зора – 1930“, с. Челник и участник в маскарадна група „Кукери“.