05.10.2022

4 юли, понеделник

„Забавен английски за деца“

Ръководител: Нина Янкова

I група – от 10:00 ч., II група – от 11:00 ч.

Място: читалня на Детски отдел

Организатор: Регионална библиотека „Г. С. Раковски“ – Ямбол

Клуб за народни танци “Радика“

I група, начинаещи-деца: от 17:30 ч. до 18:30 ч.

II група, напреднали-деца: от 18:30 ч. до 19:30 ч.

Ръководител: Димитър Димитров

Организатор: Народно читалище „Умение – 2003“

Разучаване на фолклорни хора и латинотанци

Начален час: 17.30

Място: Народно читалище „Диана-1944

Организатор: Народно читалище „Диана-1944

Лятна школа по английски език

Ръководител: Румяна Халачева

Време на провеждане: от 18:30 ч. до 19:30 ч.

Възрастова група: 5-12 години

Организатор: Народно читалище „Умение – 2003“

Детски занимания с аниматори

Начален час: 19:30

Място: Детски кът пред бившия магазин „Югоагент”

Организатор: Народно читалище „Диана – 1944“

5 юли, вторник

„Ваканция, здравей! В музея ти я преживей“ – лятно училище във Възрожденски етнографски комплекс – квартал „Каргон“

Викторина „Какво научихме?“ – изложба и награждаване на децата от летните занимания

Време на провеждане: от 9:30 ч. до 12:30 ч.

Място: Възрожденски етнографски комплекс – квартал Каргон

Организатор: Регионален исторически музей – Ямбол

Дейности в Арт ателието и в поредицата „Рисувам приказка“

Време на провеждане: от 09:30 ч. до  11:30 ч.

Място: Народно читалище „Зора – 1945“

Организатор:  Народно читалище „Зора – 1945“

„Прочети, разкажи, нарисувай „Във вълшебния свят на Роалд Дал“

Ръководител: Тодорка Димитрова

I група от 10:00 ч., II група от 11:00 ч.

Място: читалня на Детски отдел

Организатор: Регионална библиотека „Г. С. Раковски“

Лятна школа по рисуване

Време на провеждане: от 17:00 ч. до 19:00 ч.

Възрастова група: 5-14 години

Ръководител: Мария Колева

Организатор: Народно читалище „Умение – 2003“

Клуб за народни танци “Радика“

III група, възрастни –  от 18:00 ч. до 19:00 ч.

Ръководител: Димитър Димитров

Организатор: Народно читалище „Умение – 2003“

Клуб за български народни танци „Ямболи”

Час: от  18:00  до  20:00

Място: Народно читалище „Зора – 1945“

Организатор: Народно читалище „Зора – 1945“

Клубна дейност за тийнейджъри – шах, караоке, лекции и беседи за противообществените прояви, телевизионни филми и концерти

Начален час: 18:00

Място: Народно читалище „Диана – 1944”

Организатор: Народно читалище „Диана – 1944”

6 юли, сряда

Творческо ателие „Декупаж“

Ръководител: Тодорка Димитрова

I група от 10:00 ч., II група от 11:00 ч.

Място: читалня на Детски отдел

Организатор: Регионална библиотека „Г. С. Раковски“

Клуб за народни танци “Радика“

I група, начинаещи-деца: от 17:30 ч. до 18:30 ч.

II група, напреднали-деца: от 18:30 ч. до 19:30 ч.

Ръководител: Димитър Димитров

Организатор: Народно читалище „Умение – 2003“

Лятна школа по английски език

Ръководител: Румяна Халачева

Време на провеждане: от 18:30 ч. до 19:30 ч.

Възрастова група: 5-12 години

Организатор: Народно читалище „Умение – 2003“

7 юли, четвъртък

„Искри от извора – Български митични създания“

I група от 10:00 ч., II група от 11:00 ч.

Място: читалня на Детски отдел

Организатор: Регионална библиотека „Г. С. Раковски“

Дейности в Арт ателието и в поредицата „Рисувам приказка“

Време на провеждане: 09:30 ч.  до  11:30 ч.

Място: Народно читалище „Зора – 1945“

Организатор:  Народно читалище „Зора – 1945“

Клуб за български народни танци „Ямболи”

Време на провеждане: от  18:00 ч.  до  20:00 ч.

Място: Народно читалище „Зора – 1945“

Организатор: Народно читалище „Зора – 1945“

Лятна школа по рисуване

Време на провеждане: от 17:00 ч. до 19:00 ч.

Възрастова група: 5-14 години

Ръководител: Мария Колева

Организатор: Народно читалище „Умение – 2003“

Клуб за народни танци “Радика“

III група, възрастни –  от 18:00 ч. до 19:00 ч.

Ръководител: Димитър Димитров

Организатор: Народно читалище „Умение – 2003“

„Образцов дом №6“ – гостува Драматичен театър „Сава Огнянов“ Русе

Автор: Орлин Дяков

Режисьор: Орлин Дяков

Сценография и костюми: Виолета Радкова

Музика: Пламен Мирчев – Мирона

Участват: Мая Бежанска, Филип Аврамов, Ивайло Драганов, Йовко Кънев, Катерина Борисова, Татяна Цветкова.

Начален час: 19:00

Място: зала на Народно читалище „Съгласие 1862“ – Ямбол

Вход: с билети

През седмицата:

Летни дейности в Народно читалище „Пробуда – 1909“

„Лятна читалня“

„Тихи игри“ – игра на шахмат и карти

Детски конкурс за рисунка „Аз обичам лятото“

Начален час: 10:00

Място: библиотека на Народно читалище „Пробуда – 1909“

Организатор: Народно читалище „Пробуда – 1909“

Лятна ваканционна програма на Общински детски комплекс – Ямбол

/ понеделник – петък /

„Арт работилница с Ангелина Косинкова“

Време на провеждане: от 10:00 ч. до 12:00 ч.

Място: сградата на Общински детски комплекс – Ямбол

Арт ателие за изработване на бижута и сувенири

/ от понеделник до петък /

Време на провеждане: от 10:30 ч. до 12:00 ч.

Възрастова група: 6-16 години

Ръководител: Рада  Даверова

Организатор: Народно читалище „Умение – 2003“

„В света на книгата“/ четене, обсъждане на препоръчителна художествена литература, изготвяне на читателски дневник /

/ от понеделник до петък /

Време на провеждане: от 15:00 ч. до 16:00 ч.

Възрастова група: 7-14 години

Ръководители: Мариана Ангелова, Стефка Анастасова

Организатор: Народно читалище „Умение – 2003“

„Светлината“ – 17 традиционна изложба на художници от Ямбол и региона

Специален гост – Петър Дичев, скулптор и керамик

Място: Зала „Съвременност“ на Културно-информационен център „Безистен“

Организатори: Община Ямбол и Художествена галерия „Жорж Папазов

Вход: свободен

„Градът на Диана през XIX и XX век“ – фотоизложба

Място: пред сградата на Народно читалище „Диана – 1944“ – Ямбол

Организатор: Народно читалище „Диана – 1944“ – Ямбол

Самостоятелна изложба на Виолета Гицова

Място: Арт галерия „Кирил Кръстев“

Вход: свободен

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com